Jakie pożywienie z pewnością zaszkodzi Twojemu psu

Jak szybko i bezpiecznie “utuczyć” psa?
26 czerwca, 2017
Normalna temperatura ciała psa – co robić, gdy pies ma gorączkę?
12 czerwca, 2020

Jakie pożywienie z pewnością zaszkodzi Twojemu psu

 

Pomimo bardzo silnych żołądków, które zazwyczaj radzą sobie nawet z czymś wyrzuconym do kosza, istnieje wiele rzeczy działających szkodliwie na Twojego psa. Zjedzenie niektórych może okazać się śmiertelne. Wiele z nich to nie tylko żywność dla ludzi, ale także rzeczy, które znajdują się w domu a Ty nie spodziewasz się, że psiak mógłby je zjeść. Poniżej postaram się opisać kilka, które powinieneś trzymać z dala od swojego psa.

Ludzkie jedzenie

Psy są w stanie zjeść wiele ludzkich pokarmów, jednak niektóre z nich okażą się dla nich niebezpieczne. Zaliczyć do nich można czekoladę, cebulę, czosnek, alkohol i wiele ziaren. Wiele substancji chemicznych posiada właściwości kwasowe, dlatego po zjedzeniu cebuli Twój pies może mieć problemy z gazami i niestrawnością. W krytycznym momencie może dojść do uszkodzenia trzustki i wątroby. Małe ilości z pewnością nie zabiją Twojego pupila, ale skoro takie jedzenie nie przyniesie mu korzyści to lepiej jest trzymać je z dala od zwierzaka.

Leki

Oczywiście każdy lek może być niebezpieczny zarówno dla człowieka jak i psa. Podobnie jak w przypadku dzieci, pies może znaleźć pozostawione na widoku lub wyrzucone do kosza leki. Psiak może po prostu wgryźć się w butelkę i przypadkowo połknąć groźną substancję. Zawsze przechowuj lekarstwa z dala od dzieci i zwierząt, najlepiej w wysoko zawieszonej i zamkniętej szafce.

Rośliny

Także wiele roślin i krzewów jest trujących dla psa. Rośliny takie jak paprocie, żonkile, lilie i draceny zawierają toksyny, które mogą wywołać liczne choroby. Dobrze jest wiedzieć, co potencjalnie może zaszkodzić Twojemu psu.

Środki czyszczące w gospodarstwie domowym

Normalnie nie spodziewałbyś się, że Twój pies dostanie się do domowych środków czyszczących, ale dzięki kolorowej butelce z tworzywa sztucznego i temu, że są trzymane w półce pod zlewem, Twój pies może pomylić je z zabawkami. Wszystko co zawiera chemikalia jest szkodliwe, szczególnie wybielacze i środki do czyszczenia rur. Jeśli podejrzewasz, że Twój pies bawił się opakowaniami (znakiem ostrzegawczym będą ślady zębów na butelce), musisz zadzwonić do weterynarza i sprawdzić co zawiera pogryziona butelka.

Psy podobnie jak dzieci mogą łatwo wpaść w kłopoty i zazwyczaj znajdują coś, czego Ty nie chcesz. Z tego powodu zawsze musisz zabezpieczać niebezpieczne przedmioty i substancje w domu przed zwierzętami.

Powiązane tematy: pies zjadł folię, pies zjadł baterię, pies zjadł czekoladę, pies zjadł papier, pies zjadł szkło, pies zjadł czosnek, pies zjadł apap, pies zjadł antybiotyk, pies zjadł aspirynę, pies zjadł aluminium, pies zjadł batona, pies zjadł bandaż, pies zjadł banana, pies zjadł bluszcz, pies zjadł chleb, pies zjadł cukierka, pies zjadł drożdże, pies zjadł drewno, pies zjadł dużo czekolady, pies zjadł drut, pies zjadł długopis, pies zjadł foliowy worek, pies zjadł folię po pasztecie.

Komentarze są wyłączone.