Pies nie śpi w nocy? Oto 3 skuteczne porady

Jak przygotować psa na nadejście dziecka?
8 czerwca, 2017
Jak szybko i bezpiecznie “utuczyć” psa?
26 czerwca, 2017

Pies nie śpi w nocy? Oto 3 skuteczne porady

 

To proste - jeśli Twój pies nie będzie w stanie spać w nocy, najprawdopodobniej będziesz się budził razem z nim. Ze szczekaniem, skomleniem i całym zamieszaniem z pewnością ciężko jest się wyspać. Jako najlepszy przyjaciel swojego pupila, ważne jest, abyś dowiedział się co powoduje, że zwierzę jest niespokojne nocą. Czy jest głodny? Nie znajduje wygodnej pozycji do spania? Wiedząc, dlaczego nie może spokojnie zasnąć będziesz miał możliwość znacznie szybciej rozwiązać problem.

Oto kilka skutecznych wskazówek, które pomogą Twojemu psu lepiej spać:

Zapewnij psu więcej aktywności fizycznej podczas dnia

Zwierzęta mają dużo energii. Jeśli ta nie zostanie zużytkowana w ciągu całego dnia, może to być jedna z przyczyn, dla których nie może on zasnąć wieczorem. Aby mieć pewność, że jego energia będzie zużyta, zabieraj go na codzienne spacery lub biegaj razem z nim. Kiedy wykorzysta swoją energię, wieczorem będzie zmęczony i najprawdopodobniej szybko poczuje się senny, gdy tylko zbliży się do legowiska.

Daj psu znać, że nadeszła pora na sen

Psy nie znają pojęcia czasu, dlatego ważne jest, aby pomóc mu ustalić granicę między dniem a nocą. Musi wiedzieć, kiedy nadchodzi czas na położenie się w legowisku. Możesz zacząć od nakarmienia psa kolacją i pobawienia się z nim przez jakiś czas. Po chwili odłóż zabawki i wyłączyć światło, aby zwierzak zrozumiał, że nadszedł czas na sen. Z biegiem czasu pozna tą rutynę i łatwiej będzie mu zasnąć.

Zapewnij zwierzakowi spokojne miejsce na sen

Psy zazwyczaj mają swoje ulubione miejsce w domu. Jeśli więc niedawno przeniosłeś zwierzaka na inny teren, może to być jeden z powodów, dla których nie może spokojnie spać. Zwróć uwagę na to, gdzie jest mu najwygodniej spędzać czas i spraw, aby miejsce to było dla psa bardziej sprzyjające. Możesz umieścić tam jego ulubioną zabawkę, aby poczuł, że to miejsce jest jego własnością.

Najważniejsze jest, aby Twój pupil znał porę na sen i miał dostęp do rzeczy, które go uspokajają. Legowisko musi być dla psa komfortowe - tylko wtedy będzie mógł się zrelaksować i przespać całą noc.

Powiązane tematy: pies nie śpi w nocy, stary pies chodzi w nocy, pies jest niespokojny w nocy, stary pies nie śpi w nocy, pies nie chce się położyć, bezsenność u psa, dlaczego pies nie śpi w nocy, pies nie może zasnąć, szczeniak nie śpi w nocy, pies budzi się w nocy.

Komentarze są wyłączone.