Jak szybko i bezpiecznie “utuczyć” psa?

Pies nie śpi w nocy? Oto 3 skuteczne porady
18 czerwca, 2017
Jakie pożywienie z pewnością zaszkodzi Twojemu psu
22 stycznia, 2018

Jak szybko i bezpiecznie “utuczyć” psa?

 

Psy z niedowagą są bardzo podatne na problemy zdrowotne. Jeśli zauważysz, że Twój pupil staje się coraz chudszy i grozi mu ten stan, najlepsze co możesz zrobić to szybko zareagować.  Utrata wagi często spowodowana jest biegunką, słabym apetytem i problemami zdrowotnymi. Jeśli nie masz pewności co do przyczyny niedowagi u psa najlepiej zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Oto kilka prostych sztuczek, które pomogą Ci zwiększyć masę psa:

Sprawdź wagę

Czasami pies może wyglądać chudo, ale właściwie ma idealną wagę biorąc pod uwagę jego rasę. Najlepiej sprawdzić rzeczywistą masę zwierzaka i porównać ją ze standardową wagą. Ważne jest także, aby nauczyć się codziennych potrzeb żywieniowych konkretnej rasy psów.

Dowiedz się o przyczynie

Znalezienie przyczyny utraty wagi Twojego zwierzaka pomoże Ci łatwiej rozwiązać problem. Rozwiązanie może być bardzo proste np. inny pies podkrada jedzenie Twojego zwierzaka lub ma on poważne problemy żołądkowe. Obserwuj jego zwyczaje żywieniowe: czy ma wystarczająco dużo jedzenia, czy ma jakiś apetyt lub czy często przeżywa biegunkę. Jeśli jego stan wydaje się być niewyjaśniony, nadszedł czas, aby odwiedzić weterynarza.

Zmień harmonogram karmienia

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zrzucić kilka kilogramów, zapewne wiesz o tym, że jedzenie na krótko przed snem spowoduje, że Twoje ciało nabierało na wadze. Możesz to wykorzystać, aby pomóc swojemu chudemu przyjacielowi zyskać kilka kilogramów. Jeśli karmisz go dwa razy dziennie, rozważyć podanie mu mniejszej porcji w ciągu dnia i większej w nocy, tak aby kalorie zostały przechowane w jego ciele. Gdy pies śpi nie spala dostarczonej energii.

Wprowadź nową żywność

Wprowadź do diety Twojego psa dobrą karmę o wysokiej zawartości tłuszczu i białka. To pomoże mu stopniowo zyskać kilka kilogramów. Wymieszaj je z innymi pokarmami, aby uzyskać więcej składników odżywczych.

Spróbuj tych kilku prostych sztuczek a Twój pies powinien wyglądać zdrowiej.

Powiązane tematy: chudy pies jak karmić, mój pies jest strasznie chudy, kiedy pies jest za chudy, pies dużo je a jest chudy, owczarek niemiecki zbyt chudy, psu widać żebra, chudy szczeniak, owczarek niemiecki długowłosy za chudy, chudy pies przyczyny.

Komentarze są wyłączone.