Dlaczego psy jedzą trawę?

Jakie są oznaki udaru cieplnego u psów i jak można im zapobiec?
12 czerwca, 2020
Pyometra u psów – wszystko, co musisz wiedzieć o zagrażającej życiu infekcji
12 czerwca, 2020

Dlaczego psy jedzą trawę?

A oto kilka faktów o psach jedzących trawę

 • Wielu właścicieli psów martwi się, że ich pies zjadający trawę jest oznaką, że jest chory.
 • Ale psy zjadające trawę to w rzeczywistości dość powszechne zachowanie.
 • Psy często jedzą trawę tylko dlatego, że lubią jej smak.
 • W wielu przypadkach nie jest to powód do niepokoju.
 • Upewnij się, że nie jedzą trawy poddanej działaniu pestycydów.
 • I zapewnić im ochronę przed grzybicą płuc, która jest przekazywana przez ślimaki i ślimaki.
 • Jeżeli jednak Twój pies wielokrotnie je trawę i jest chory, nie jedząc pokarmu ani nie będąc ospałym, skontaktuj się z lekarzem weterynarii lub najbliższym lekarzem weterynarii w nagłych wypadkach.

Dlaczego psy jedzą trawę?

Jedzenie trawy jest powszechnym zachowaniem u psów i w wielu przypadkach pies jedzący trawę nie jest głównym powodem do obaw. Prawdę mówiąc, nie ma jednego powodu, dla którego psy jedzą trawę. Wiele psów je trawę tylko dlatego, że lubią jej ciekawy smak i konsystencję. Inne teorie to wypełnianie swojego naturalnego instynktu wszystkożernego i łagodzenie nudy.

Niektórzy właściciele obawiają się, że psy jedzą trawę, aby się rozchorować i ulżyć żołądkowi lub uzupełnić brakujące w diecie składniki odżywcze, jednak inni zaprzeczają temu, ponieważ wiele psów nie wydaje się być chorych przed zjedzeniem trawy, a wiele z nich nie wymiotuje po jej spożyciu.

Istnieją jednak przypadki, w których pies zjadający trawę może być oznaką stanu zdrowia, na przykład, jeżeli wielokrotnie wymiotuje lub nie je własnej karmy. Jeżeli jesteś zaniepokojony, najlepiej skontaktować się z lekarzem weterynarii, aby uzyskać poradę.

Czy psy mogą jeść trawę?

Chociaż psy jedzące od czasu do czasu trochę trawy nie powinny się o nią martwić, nie należy do tego zachęcać. Należy pamiętać, że trawa może być traktowana pestycydami, które mogą być trujące, a ślimaki lub ślimaki znajdujące się w trawie mogą być przyczyną rozwoju grzybicy płuc, jeżeli pies nie jest leczony przeciwko niej. Nasiona trawy mogą być również przyczyną poważnego bólu psa, jeżeli utkną one w skórze podczas wypasu.

Dlaczego mój pies je trawę i jest chory?

Może to być niepokojące, jeżeli Twój pies jest chory po zjedzeniu trawy, ponieważ powszechnie uważa się, że psy jedzą trawę, aby się rozchorować w razie choroby. Ale nie musi tak być. Jedno z nielicznych badań przeprowadzonych wśród około 1500 właścicieli psów wykazało, że tylko 8% z nich wykazywało oznaki choroby przed zjedzeniem trawy, a tylko 22% stwierdziło, że ich psy regularnie wymiotowały po zjedzeniu trawy. Sugeruje to, że to właśnie jedzenie trawy jest tym, co sprawia, że pies jest chory na początku.

Jeżeli jednak Twój pies jest chory wielokrotnie po zjedzeniu trawy, powinieneś skonsultować się z lekarzem weterynarii lub znaleźć najbliższego lekarza weterynarii.

Mój pies ciągle je trawę, co powinienem zrobić?

Jeżeli Twój pies desperacko próbuje zjeść trawę lub jego nawyk staje się nadmierny, najlepiej skontaktować się z lekarzem weterynarii, jeżeli jest to oznaką istniejącego u niego problemu zdrowotnego.
Kiedy powinienem się martwić, że mój pies je trawę?

Skontaktuj się z lekarzem weterynarii, jeżeli Twój pies je trawę i..:

 • Nadmierne jedzenie trawy
 • Bycie chorym wielokrotnie
 • Nie jedzenie ich jedzenia
 • Lethargic lub generalnie bezbarwny

Najlepiej znasz swojego psa i jeśli martwisz się o jego zdrowie, zawsze najlepiej jest być ostrożnym i uzyskać poradę od lekarza weterynarii.

 

Niniejsza porada nie zastępuje właściwej konsultacji z lekarzem weterynarii i ma jedynie służyć jako wskazówka. Jeśli martwisz się o zdrowie Twojego zwierzęcia, skontaktuj się natychmiast z lokalną przychodnią weterynaryjną w celu uzyskania porady lub leczenia - nawet jeśli jest ona zamknięta, zawsze będzie miała dostęp do usług poza godzinami pracy. Dowiedz się więcej o tym, co należy zrobić w nagłych wypadkach.

Komentarze są wyłączone.